FH1200001
DigiKey Part Number
FH1200001TR-ND - Tape & Reel (TR)
FH1200001CT-ND - Cut Tape (CT)
FH1200001DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FH1200001
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 20pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)