DMT10H015LFG-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DMT10H015LFG-7 |
Description | MOSFET N-CH 100V PWRDI3333 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 10A (Ta), 42A (Tc) 2W (Ta), 35W (Tc) Surface Mount POWERDI3333-8 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 33.3 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1871 pF @ 50 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 2W (Ta), 35W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package POWERDI3333-8 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 13.5mOhm @ 20A, 10V | Base Product Number |