DMN3300U-7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 359,085
Datasheet
Infineon Technologies
Panjit International Inc.
Nexperia USA Inc.
N-Channel 30 V 2A (Ta) 700mW (Ta) Surface Mount SOT-23-3
DMN3300U-7
DigiKey Part Number
DMN3300U-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMN3300U-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
DMN3300U-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN3300U-7
Description
MOSFET N-CH 30V 2A SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1V @ 250µA
Mfr
Vgs (Max)
±12V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
193 pF @ 10 V
Power Dissipation (Max)
700mW (Ta)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Supplier Device Package
SOT-23-3
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.5V, 4.5V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
150mOhm @ 4.5A, 4.5V