DFLT30A-7
DigiKey Part Number
DFLT30A-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DFLT30A-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
DFLT30A-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFLT30A-7
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PWRDI 123
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 4.65A Ipp Tvs Diode Surface Mount PowerDI™ 123
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.65A
Mfr
Power - Peak Pulse
225W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
POWERDI®123
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V