D12V0H1U2WS-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | D12V0H1U2WS-7 |
Description | TVS DIODE 12VWM 24VC SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24V Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | D12V0H1U2WS-7 Models |
Category | Power - Peak Pulse 600W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 180pF @ 1MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) |
Type Zener | Grade Automotive |
Unidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V | Package / Case SC-76, SOD-323 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24V | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25A (8/20µs) | Base Product Number |