BZT52C12S-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
onsemi
onsemi
Similar
Panjit International Inc.
Comchip Technology
Comchip Technology
Diotec Semiconductor
MCC (Micro Commercial Components)
Zener Diode 12 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323