Image for MDS-030AAC15 AA is not available
MDS-030AAC15 AA
DigiKey Part Number
1145-MDS-030AAC15AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDS-030AAC15 AA
Description
30W/15V WALL MOUNT ADAPTER(WITH
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input
Category
No Load Power Consumption
100mW (Max)
Manufacturer
Delta Electronics
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial), Medical
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
47" (1.20m)
Input Type
Multi-Blade (Included)
Input Connector
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.46" L x 2.11" W x 1.08" H (88.0mm x 53.5mm x 27.5mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, UKCA
Current - Output (Max)
2A
Standard Number
60601-1; 60950-1; 62368-1
Power (Watts)
30 W