VFD33AMS23ANSAA
DigiKey Part Number
2039-VFD33AMS23ANSAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFD33AMS23ANSAA
Description
VFD-MS300, 10HP 7.5KW 230V 33A H
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 33A 7500 W Chassis Mount
Category
Current - Output
33A
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Wattage - Load
7500 W
Series
Voltage - Supply
230VAC
Packaging
Box
Interface
USB, RS-485
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C