CM6350R-683 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CM6350R-683 |
Description | CMC 68UH 4.2A 2LN SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 4.2A DCR 10mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 4.2A |
Manufacturer Delevan | DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm) |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.210" (5.33mm) |
Number of Lines 2 | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Inductance @ Frequency 68 µH @ 10 kHz |