73M1R100F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 73M1R100F |
Description | RES 0.1 OHM 1% 1W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 J-Lead Current Sense Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 73M1R100F Models |
Category | Features Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 180°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 J-Lead |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.244" L x 0.122" W (6.20mm x 3.10mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |