PNRU110A
DigiKey Part Number
646-1166-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNRU110A
Description
CNTRL LIQ LEV 110VAC SOCKETABLE
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller High/Low Level SPDT (1 Form C) 110VAC Socketable
Category
Distance - Control To Sensor (Max)
91.44m
Manufacturer
Crouzet
Output Type
Relay
Series
Contact Form
SPDT (1 Form C)
Packaging
Bulk
Contact Rating @ Voltage
10A @ 250VAC
Part Status
Active
Mounting Type
Socketable
Type
High/Low Level
Termination Style
Plug In, 8 Pin (Octal)
Voltage - Supply
110VAC
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Sensitivity
4.7kOhm ~ 100kOhm