9200-0124TR
DigiKey Part Number
306-9200-0124TR-ND - Tape & Reel (TR)
306-9200-0124TRCT-ND - Cut Tape (CT)
306-9200-0124TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9200-0124TR
Description
RELAY RF SPST-NO 250MA 5V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
High Frequency (RF) Relay SPST-NO (1 Form A) 5VDC Surface Mount
Category
Must Operate Voltage
3.75 VDC
Manufacturer
Coto Technology
Must Release Voltage
0.4 VDC
Series
Operate Time
0.4 ms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Release Time
0.1 ms
Part Status
Active
Features
Sealed - Hermetically
Coil Type
Non Latching
Mounting Type
Surface Mount
Coil Current
33.3 mA
Termination Style
J Lead
Coil Voltage
5VDC
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Contact Form
SPST-NO (1 Form A)
Coil Resistance
150 Ohms
Contact Rating (Current)
500 mA
Base Product Number
Switching Voltage
200VAC, 200VDC - Max