QAS104K600D047
DigiKey Part Number
338-QAS104K600D047-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QAS104K600D047
Description
FILTER RC 47 OHMS/0.1UF TH
Detailed Description
RC EMI Filter 1st Order RC Snubber Network Channel R = 47Ohms, C = 0.1µF Radial
Category
Values
R = 47Ohms, C = 0.1µF
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Voltage - Rated
600V
Size / Dimension
1.080" L x 0.390" W (27.50mm x 10.00mm)
Height
0.670" (17.02mm)