BLS226K451H302
DigiKey Part Number
338-BLS226K451H302-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLS226K451H302
Description
22UF 450VDC 32X37X22MM LS=27.5
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
1.488" (37.80mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC
450V
Ratings
AEC-Q200
Dielectric Material
Features
85C/85% Humidity
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.3 mOhms