AVE107M25E16T-F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 6,000
Datasheet
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 709
Datasheet
Similar
In Stock: 831
Upgrade
Würth Elektronik
In Stock: 4,327
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 203
In Stock: 489
Nichicon
Nichicon
In Stock: 513
Parametric Equivalent
100 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2.32Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C