RB521S-30-HF
DigiKey Part Number
641-RB521S-30-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
641-RB521S-30-HFCT-ND - Cut Tape (CT)
641-RB521S-30-HFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB521S-30-HF
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RB521S-30-HF Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 200 mA
Mfr
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
30 µA @ 10 V
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
SOD-523
Current - Average Rectified (Io)
200mA