969M101-18-1
DigiKey Part Number
CI18B-1000-ND
1233-969M101-18-1-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-18-1
Description
HOOK-UP 18AWG 42KV CLEAR
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire Clear 42kV 1000.0' (304.8m)
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.250" (6.35mm)
Packaging
Bulk
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
1000.0' (304.8m)
Voltage
42kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C