SBBSM127P
DigiKey Part Number
SBBSM127P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBBSM127P
Description
BREADBOARD SMD PLATED SMD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Breadboard, Surface Mount Plated Surface Mount Pads (Square) 0.050" (1.27mm) Grid
Category
Pitch
0.050" (1.27mm) Grid
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Circuit Pattern
Pads (Square)
Series
Size / Dimension
2.00" L x 2.00" W (50.8mm x 50.8mm)
Packaging
Bulk
Board Thickness
0.063" (1.60mm)