F200T254P08
DigiKey Part Number
F200T254P08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F200T254P08
Description
PITCH CHANGER 2.00 MM TO 2.54 MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Plated Through Hole to Plated Through Hole 8 0.079" (2.00mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Number of Positions
8
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.079" (2.00mm)
Series
Board Thickness
0.063" (1.60mm)