HHXC800GRA220MHA0G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Chemi-Con
In Stock: 31
Datasheet
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 1,855
Datasheet
Panasonic Industry
In Stock: 0
Nichicon
In Stock: 373
Nichicon
In Stock: 68
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
In Stock: 490
22 µF 80 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 45mOhm 4000 Hrs @ 125°C
HHXC800GRA220MHA0G
DigiKey Part Number
565-HHXC800GRA220MHA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXC800GRA220MHA0GCT-ND - Cut Tape (CT)
565-HHXC800GRA220MHA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHXC800GRA220MHA0G
Description
CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 80V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Chemi-Con
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
Anti-Vibration
Part Status
Active
Ripple Current @ Low Frequency
77 mA @ 120 Hz
Type
Hybrid
Ripple Current @ High Frequency
1.1 A @ 100 kHz
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
80 V
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm
Mounting Type
Surface Mount
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C