HHXC630GRA220MF80G
DigiKey Part Number
565-HHXC630GRA220MF80GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXC630GRA220MF80GCT-ND - Cut Tape (CT)
565-HHXC630GRA220MF80GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHXC630GRA220MF80G
Description
CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 63V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 80mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Features
Anti-Vibration
Part Status
Active
Ripple Current @ Low Frequency
63 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
900 mA @ 100 kHz
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Voltage - Rated
63 V
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C