CTE528SNASF-100074
DigiKey Part Number
4161-CTE528SNASF-100074-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CTE528SNASF-100074
Description
0.08UH TUNABLE COIL
Customer Reference
Detailed Description
80 nH Adjustable Inductors 90 @ 100MHz Radial
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Tolerance
±6%
Manufacturer
Central Technologies
Q @ Freq
90 @ 100MHz
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Inductance
80 nH
Height
0.476" (12.10mm)