CTE526HNAF-100294
DigiKey Part Number
4161-CTE526HNAF-100294-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CTE526HNAF-100294
Description
0.04UH TUNABLE COIL
Customer Reference
Detailed Description
40 nH Adjustable Inductors 80 @ 100MHz Radial
Category
Tolerance
±2%
Manufacturer
Central Technologies
Q @ Freq
80 @ 100MHz
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Inductance
40 nH
Height
0.512" (13.00mm)