1SMB30CA TR13 PBFREE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 13,016
Datasheet
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Littelfuse Inc.
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 842
Microchip Technology
Comchip Technology
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
1SMB30CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1SMB30CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1SMB30CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V