GMC21CG8R2B100NT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMC21CG8R2B100NT |
Description | CAP0805 COG 8.2PF .1PF 100V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±0.1pF | Thickness (Max) 0.028" (0.70mm) |