HP-CWS-R05-150-N
DigiKey Part Number
59-HP-CWS-R05-150-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HP-CWS-R05-150-N
Description
HEAT PIPE ROUND 5 OD 150MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Sintered
Category
Power - Cooling
72.0W @ 150mm
Manufacturer
Boyd Laconia, LLC
Wick Type
Sintered
Packaging
Bulk
Length
5.906" (150.00mm)
Part Status
Active
Diameter
0.197" (5.00mm) OD
Type
Heat Pipe
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C