SRF2012A-900YA
DigiKey Part Number
SRF2012A-900YATR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF2012A-900YACT-ND - Cut Tape (CT)
SRF2012A-900YADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF2012A-900YA
Description
CMC 400MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
EDA/CAD Models
SRF2012A-900YA Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
400mA