SMAJ64CA
DigiKey Part Number
SMAJ64CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ64CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ64CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
103V Clamp 3.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMAJ64CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
No
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V