SDR0403-220ML
DigiKey Part Number
SDR0403-220MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
SDR0403-220MLCT-ND - Cut Tape (CT)
SDR0403-220MLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDR0403-220ML
Description
FIXED IND 22UH 760MA 380 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 760 mA 380mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SDR0403-220ML Models
DC Resistance (DCR)
380mOhm Max
Series
Q @ Freq
25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
20MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1.2A