CSM2F-8536-L050JT0
DigiKey Part Number
118-CSM2F-8536-L050JT0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSM2F-8536-L050JT0
Description
SHUNTMETRIC 8536 L050 5% 36W TC5
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 µOhms ±5% 50W Shunt, Battery Specialized Resistor ±150ppm/°C Surface Mount
Category
Resistance
50 µOhms
Manufacturer
Bourns Inc.
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
50W
Packaging
Tray
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 170°C