CD214B-T24ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 56,963
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 14,930
Datasheet
38.9V Clamp 15.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
DO-214AB
CD214B-T24ALF
DigiKey Part Number
CD214B-T24ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214B-T24ALF
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214B-T24ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V