CD214A-T70ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 21,356
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
STMicroelectronics
113V Clamp 3.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TO-214AC SMA
CD214A-T70ALF
DigiKey Part Number
CD214A-T70ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214A-T70ALF
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214A-T70ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V