4608X-101-332LF
DigiKey Part Number
4608X-1-332LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4608X-101-332LF
Description
RES ARRAY 7 RES 3.3K OHM 8SIP
Detailed Description
3.3k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
EDA/CAD Models
4608X-101-332LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
8-SIP
Supplier Device Package
8-SIP
Resistance (Ohms)
3.3k
Size / Dimension
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)