10GXW13009A1000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Belden Inc.
In Stock: 1,000
Datasheet
Parametric Equivalent
Belden Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for 10GXW13009A1000 is not available
10GXW13009A1000
DigiKey Part Number
135-10GXW13009A1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10GXW13009A1000
Description
CAT6A 4 PR #23 U/UTP CMP RIB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 (4 Pair Twisted) Conductor Multi-Pair Cable White 23 AWG 1000.0' (304.8m)
Category
Conductor Material
Copper, Bare
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Series
Jacket (Insulation) Diameter
0.250" (6.35mm)
Packaging
Bulk
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Jacket Color
White
Cable Type
Voltage
300 V
Number of Conductors
8 (4 Pair Twisted)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C