SWI10B-12-EW-P5 is available for purchase but is not normally stocked.
Bel Power Solutions
In Stock: 89
Bel Power Solutions
In Stock: 208
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 510
In Stock: 0
Phihong USA
In Stock: 731
12V 12 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
SWI10B-12-EW-P5
DigiKey Part Number
179-SWI10B-12-EW-P5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWI10B-12-EW-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
Europe
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Connector
CEE 7/16
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.31" L x 0.89" W x 1.61" H (84.2mm x 22.5mm x 41.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CE
Current - Output (Max)
1A
Standard Number
Power (Watts)
12 W