SMM12-12-KW-P6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Image for SMM12-12-KW-P6 is not available
SMM12-12-KW-P6
DigiKey Part Number
179-SMM12-12-KW-P6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM12-12-KW-P6
Description
AC-DC, 12 VDC, 1 A, SW, MULTI-BL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 12 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
100mW
Manufacturer
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial), Medical
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.24" L x 1.54" W x 1.34" H (57.0mm x 39.0mm x 34.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CE, cURus, FCC, PSE, TUV
Current - Output (Max)
1A
Standard Number
60601-1; 60950-1
Power (Watts)
12 W