SMI45C-P-3W
DigiKey Part Number
179-SMI45C-P-3W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMI45C-P-3W
Description
AC-DC, 5V/3A-9V/3A-12V/3A-15V/3
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5V, 9V, 12V, 15V, 20V 45 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input
Category
Power (Watts)
45 W
No Load Power Consumption
67mW
Efficiency
87.73%
Operating Temperature
0°C ~ 45°C
Output Connector
USB C Power Delivery (PD)
Input Connector
Multi-Blade (Included)
Input Type
Multi-Blade (Included)
Size / Dimension
3.41" L x 1.63" W x 0.98" H (86.5mm x 41.5mm x 25.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV, UKCA
Voltage - Output
5V, 9V, 12V, 15V, 20V
Standard Number
Current - Output (Max)
2.25A, 3A, 3A, 3A, 3A