SMI30C-P-3
DigiKey Part Number
179-SMI30C-P-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMI30C-P-3
Description
AC-DC, 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.5A, 1
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5V, 9V, 12V, 15V, 20V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input
Category
Power (Watts)
30 W
Manufacturer
Bel Power Solutions
No Load Power Consumption
100mW
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
USB C Receptacle
Form
Wall Mount (Class II)
Input Connector
Multi-Blade (Included)
Input Type
Multi-Blade (Included)
Size / Dimension
1.77" L x 1.77" W x 1.18" H (45.0mm x 45.0mm x 30.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, FCC
Voltage - Output
5V, 9V, 12V, 15V, 20V
Standard Number
Current - Output (Max)
3A, 3A, 2.5A, 2A, 1.5A