SDI90-12-U2-P5
DigiKey Part Number
SDI90-12-U2-P5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI90-12-U2-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 84 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDI90-12-U2-P5 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Manufacturer
Bel Power Solutions
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
Europe
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.94" L x 2.52" W x 1.42" H (151.0mm x 64.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CE, cULus, FCC, GS, PSE
Current - Output (Max)
7A
Weight
1.1 lbs (499 g)
Power (Watts)
84 W