SDI36-12-UDC-P6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
12V 36 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
SDI36-12-UDC-P6
DigiKey Part Number
SDI36-12-UDC-P6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI36-12-UDC-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SDI36-12-UDC-P6 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Manufacturer
Polarization
Positive Center
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
North America
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Desktop (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord
Input Connector
IEC 320-C8
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Current - Output (Max)
3A
Power (Watts)
36 W