WLS15PXRGB0500DSQP
DigiKey Part Number
2170-WLS15PXRGB0500DSQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15PXRGB0500DSQP
Description
WLS15 PRO LIGHT STRIP WITH PRO E
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red 19.69" (500.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Features
Cascadable
Series
Housing Material
Polycarbonate (PC)
Termination Style
Connector (M12)
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Blue, Green, Red
Length
19.69" (500.0mm)
Profile (W x H)
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)