LEDRLB145XW6-XQ
LEDRLB145XW6-XQ
DigiKey Part Number
2170-LEDRLB145XW6-XQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDRLB145XW6-XQ
Description
VISION LIGHT-LINEAR BACK LIGHT 1
Detailed Description
Bar Red
Category
Length
6.730" (171.00mm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Width
2.339" (59.40mm)
Series
Height
1.283" (32.60mm)
Packaging
Box
Length - Emitting Surface
5.709" (145.00mm)
Part Status
Active
Width - Emitting Surface
1.378" (35.00mm)