LEDRLA290XD6-XQ
DigiKey Part Number
2170-LEDRLA290XD6-XQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDRLA290XD6-XQ
Description
VISION SYSTEM LIGHT 290MM RED
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bar Red
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LEDRLA290XD6-XQ Models
Category
Color
Red
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Length
12.461" (316.50mm)
Series
Width
2.340" (59.44mm)
Packaging
Bulk
Height
1.280" (32.51mm)
Part Status
Active
Length - Emitting Surface
11.417" (290.00mm)