AWG28-34/G/300
DigiKey Part Number
AE34G-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWG28-34/G/300
Description
CBL RIBN 34COND 0.05 GRAY 50'
Customer Reference
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 34 Conductors 0.050" (1.27mm) Flat Cable 50.0' (15.24m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Series
Ribbon Width
1.700" (43.18mm)
Voltage
300 V
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Number of Conductors
34
Length
50.0' (15.24m)
Insulation Resistance
100MOhms
Wire Gauge
28 AWG
Conductor Strand
7 Strands / 36 AWG