AWG28-34/F/300
DigiKey Part Number
AE34M-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWG28-34/F/300
Description
CBL RIBN 34COND 0.05 MULTI 100'
Customer Reference
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Multiple 34 Conductors 0.050" (1.27mm) Flat Cable 100.0' (30.48m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Series
Ribbon Width
1.700" (43.18mm)
Voltage
300 V
Operating Temperature
105°C
Number of Conductors
34
Length
100.0' (30.48m)
Insulation Resistance
100MOhms
Wire Gauge
28 AWG
Conductor Strand
7 Strands / 36 AWG