SRF2W021-100
DigiKey Part Number
627-1069-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF2W021-100
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Wi-Fi Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Antenova
VSWR
1.7
Series
Return Loss
-14dB, -10dB
Packaging
Bulk
Gain
2.8dBi, 5.1dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5.4GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz