ADP151ACBZ-1.1-R7
DigiKey Part Number
505-ADP151ACBZ-1.1-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADP151ACBZ-1.1-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADP151ACBZ-1.1-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP151ACBZ-1.1-R7
Description
IC REG LINEAR 1.1V 200MA 4-WLCSP
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA 4-WLCSP (0.76x0.76)
EDA/CAD Models
ADP151ACBZ-1.1-R7 Models
Category
Current - Quiescent (Iq)
20 µA
Mfr
Current - Supply (Max)
350 µA
Digi-Reel®
PSRR
70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V