CLS26-SMSM-04.00F
DigiKey Part Number
1946-1004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLS26-SMSM-04.00F
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Amphenol Times Microwave Systems
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Box
Overall Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Frequency - Max
26 GHz
Style
SMA to SMA
Color
Blue
1st Connector
SMA Plug
Features
Armored Cable, Shielded
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C