A8504949210W
DigiKey Part Number
623-A8504949210W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A8504949210W
Description
CONN CABLE CLAMP SZ10 11 OLIVE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Olive Drab Connector Cable Clamp 10, 11
Category
Cable Exit
180°
Manufacturer
Amphenol PCD
Material
Aluminum Alloy
Series
Plating
Cadmium
Packaging
Bulk
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Color
Olive Drab
Type
Cable Clamp
Features
Clamp Screws
Cable Opening
0.153" ~ 0.234" (3.89mm ~ 5.94mm)
For Use With/Related Products
MIL-DTL-38999 Series I, II
Diameter - Outside
0.850" (21.59mm)