HST-A-127-BK-4-SR31
DigiKey Part Number
2057-HST-A-127-BK-4-SR31-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HST-A-127-BK-4-SR31
Description
HEATSHRINK DUAL WALL BLK 1/2"X4'
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.500" (12.70mm) 3 to 1 Black 4.00' (1.22m)
Category
Inner Diameter - Supplied
0.500" (12.70mm)
Mfr
Inner Diameter - Recovered
0.157" (3.99mm)
Series
Recovered Wall Thickness
0.070" (1.78mm)
Packaging
Bag
Features
Adhesive Lined, Flame Retardant
Operating Temperature
-45°C ~ 110°C